Výstavba vonkajších výletov

02.07.2009 12:55

APRÍL 2009: Konečne som uzatvoril niekoľkomesačné trápenie nad výberom vhodného materiálu na stavbu vonkajších výletov. Prezrel som stovky fotiek na internete, navštívil niekoľko zoologických záhrad a chovateľov aby som získal predstavu ako tieto výlety vybudovať. A to nespomínam množstvo kontaktov na dodávateľov materiálov konštrukcie a pletiva, či už z ocele, hliníka alebo nerezu. Keď som mal akú-takú predstavu jasnú strávil som dva týždne nad výkresmi a vypočítaval potrebný materiál. Nasledovala sumarizácia a zaslanie dodávateľovi na výpočet kalkulácie. Nakoniec zvíťazila voľba vybudovať výlety z nerezovej ocele nakoľko cena materiálu iba o niečo prevýšila cenu pri použití ocele s nástrekom. Druhá varianta by si dokonca vyžadovala viac materiálu, nakoľko by medzisteny výletov museli byť sčasti demontovateľné kvôli povrchovej úprave v budúcnosti. Stavba z nereze bude pevná bez tejto nutnosti. Skrátka ďalšia etapa výstavby sa uzatvorila objednávkou materiálu.

na konštrukciu budú použité nerezové jaklové profily rozmerov 40 x 40 x 2 mm
na výplne zvárané nerezové siete z prútov priemeru 3 mm a okami 40 x 40 mm

JÚN 2009: Samotná výroba sietí, ktoré boli vyrábané na mieru zabrala viac času ako sme predpokladali a tak sa nám už tradične posunul termín realizácie výstavby.

17.06.09: Konečne bola zahájená výstavba výletov a vztýčené prvé steny nosnej konštrukcie. Bude to "prplavá" robota a odhadujeme, že zaberie asi mesiac práce. Aj keď som to plánoval ešte v minulom roku (predtým ešte v tom minulom), tentokrát ary vyletia skutočne na slniečko toto leto !

 Vonkajsie_vylety_01.jpg (292 kB)

Komentár k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok